Конкурс декламування поезії Т.Г.Шевченка
Проведення Шевченківських днів в Олександропільському НВК
«Живе Кобзар у пам’яті народу,
Живуть його слова, і мрії, і думки.
Хоч зазнавав великі перешкоди,
Та спадщина його сягла віки»
Живуть його слова, і мрії, і думки.
Хоч зазнавав великі перешкоди,
Та спадщина його сягла віки»
Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця, людини планетарного масштабу.
Протягом тижня учні мали змогу ознайомитися з творчістю великого співця. Відкрити багатогранну постать поета для учасників заходу допомогла книжкова виставка «Ми чуємо тебе Тарасе, крізь століття...», на якій експонуються твори геніального поета і розповіді про нього. Виставку представила бібліотекар Власенко О.Ф.
Зазначим, що поетична спадщина Т. Шевченка налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт. Лише ця кількість робіт свідчить про те, що малярству Шевченко приділяв багато часу й уваги. Він досконало володів олівцем, аквареллю, олією, білилом, офортом, сепією. Протягом свого короткого життя Шевченко створив близько 60 автопортретів. Деякі з його робіт представили на огляд в коридорі школи. Учні із задоволенням переглянули малюнки Кобзаря, намагалися усвідомити стан душі поета під час роботи над полотнами, розкрили символізм творів.
Переглянувши репродукції картин Т.Г. Шевченка, мимоволі виникають різні думки, різні враження, якщо не для серця, то для розуму, але зовсім байдужими не залишається ніхто, бо існує високе, не підвладне часу, святе. Це наші моральні цінності: добро, милосердя, співчуття, здатність у будь-якій ситуації залишатися людиною. І в цьому нам допомагає класика.
Також відбувся конкурс «Ми пам’ятаємо, тебе Тарасе», метою якого було залучення учнів до літературного надбання українського народу – поетичних творів українського генія, національного пророка і поета Тараса Шевченка, а також розкриття краси поетичного слова, підтримка талановитих читців.
У конкурсі взяли участь Куцик Альона, Манукян Євгенія, Власенко Сергій, Давидов Антон, Захарова Софія, Кочерга Вікторія, Бовтько Кіра, Федінчик Ілля, Єржекевич Євгеній, Власенко Юлія, Нетрусова Діана, Горб Юлія, Коваленко Олександр, Шевченко Андрій, Дегтярьова Даша, Власенко Вікторія, Моня Ніна, Грипа Тетяна, Бондаренко Микола, Кадров Олександр.
Усіх учнів ,які декламували вірші, було відзначено грамотами та подяками за участь у конкурсі.
Впродовж Шевченківських днів учителями-словесниками на уроках української літератури були проведені бібліографічні хвилинки, присвячені вшануванню життя та творчості Великого Кобзаря.
Тиждень пройшов на високому рівні, усі класи взяли активну участь у проведенні заходів.