Святкові заходи,конкурси та акції

Увага! Акція!



 Конкурс декламування поезії Т.Г.Шевченка










Проведення Шевченківських днів в Олександропільському НВК


«Живе Кобзар у пам’яті народу,
Живуть його слова, і мрії, і думки.
Хоч зазнавав великі перешкоди,
Та спадщина його сягла віки» 

   Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка,  славетного і  величного митця, людини планетарного масштабу. 
   Протягом тижня учні мали змогу ознайомитися з творчістю великого співця.  Відкрити багатогранну постать поета для учасників заходу допомогла книжкова виставка «Ми чуємо тебе Тарасе, крізь століття...», на якій експонуються твори геніального поета і розповіді про нього. Виставку представила бібліотекар Власенко О.Ф.
   Зазначим, що поетична спадщина Т. Шевченка налічує понад 240 творів, а живописна   – близько  1200 робіт. Лише ця кількість робіт свідчить про те, що малярству Шевченко приділяв багато часу й уваги. Він досконало володів олівцем, аквареллю, олією, білилом, офортом, сепією. Протягом свого короткого життя Шевченко створив близько 60 автопортретів. Деякі з його робіт представили на огляд в коридорі школи. Учні із задоволенням переглянули малюнки Кобзаря, намагалися усвідомити стан душі поета під час роботи над полотнами, розкрили символізм творів.
   Переглянувши  репродукції картин Т.Г. Шевченка, мимоволі виникають різні думки, різні враження, якщо не для серця, то для розуму, але зовсім байдужими не залишається ніхто, бо існує високе, не підвладне часу, святе. Це наші моральні цінності: добро, милосердя, співчуття, здатність у будь-якій ситуації залишатися людиною. І в цьому нам допомагає класика. 
   Також відбувся  конкурс «Ми пам’ятаємо, тебе Тарасе», метою якого було залучення учнів до літературного надбання українського народу – поетичних творів українського генія, національного пророка і поета Тараса Шевченка, а також розкриття краси поетичного слова, підтримка талановитих читців.
   У конкурсі взяли участь Куцик Альона, Манукян Євгенія, Власенко Сергій, Давидов Антон, Захарова Софія, Кочерга Вікторія, Бовтько Кіра, Федінчик Ілля, Єржекевич Євгеній, Власенко Юлія, Нетрусова Діана, Горб Юлія, Коваленко Олександр, Шевченко Андрій, Дегтярьова Даша, Власенко Вікторія, Моня Ніна, Грипа Тетяна,  Бондаренко Микола, Кадров Олександр.
   Усіх учнів ,які декламували вірші, було відзначено грамотами та подяками за участь у конкурсі.
    Впродовж Шевченківських днів учителями-словесниками на уроках української літератури були проведені бібліографічні хвилинки, присвячені вшануванню життя та творчості Великого Кобзаря.
   Тиждень пройшов на високому рівні, усі класи взяли активну участь у проведенні заходів.



Святковий настрій в день закоханих




Цікавий місячник бібліотек

   З 2 по 27 жовтня  проходив місячник шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя»
   Учні могли прийняти участь в цікавих заходах які були заплановані.
   Виставка «Дивосвіт нової» книги зацікавила як старших так і молодших учнів. Всіх читачів зустрічала святково прикрашена бібліотека.  Виготовляли закладки та декламували вірші. Цікавим також став перегляд  та обговорення фільмів знятих за мотивами книг.
   На протязі місяця діти приймали участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу» завдяки якій бібліотека поповнилася цікавими сучасними книгами та класичними творами.
     
     Святково прикрашена бібліотека  зустрічає читачів



 Важкий вибір улюбленої книги



Перегляд фільму знятого за мотивами книги




В очікуванні читачів




Ось які новинки подарували учні




Виставка - реклама "Дивосвіт нової книги"




Тиждень української мови та літератури

   З 9 листопада в Олександропільському НВК проходив тиждень української мови та літератури.
   Під час проведення «Тижня української мови та літератури» в НВК були організовані і проведені заходи, в яких активну участь взяли педагогічні працівники та учні. Учасники мали змогу поринути у багатий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу.

   Для знайомства з українськими назвами побутових речей був проведений конкурс. діти розмальовували малюнки та прикріплювали їх до назв. Цікаві назви обговорювали та згадували де вони зустрічаються та в яких казках їх описують. Проводились веселі ігри в «крокодила» -таким чином збагачували словниковий запас слів учнів та розвивали в них артистичні здібності. Таке спілкування дало змогу розкрити багато талановитих дітей.





   У фойє школи була організована дискотека української пісні , чим прищеплювалася любов до рідної мови та патріотизм. 


День пам'яті жертв голодомору

   Щорічно, в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв голодомору.


   Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.
До дня пам'яті жертв голодомору у бібліотеці організовано виставку-репортаж  "Голодомор - трагедія українського народу".
   На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників В. Барки "Жовтий князь" та У. Самчука "Марія".  




Прошу, у серці запаліть
Скорботи полум'я священне
та крізь століття пронесіть
Сльозу безвинно убієнних!











Новий рік в бібліотеці


     Музика, пісні, сміх..... Ось що відбувалося  протягом грудня місяця в шкільній бібліотеці. Святковий настрій створювала новорічна ялинка. Вперше вона завітала в бібліотеку та стала найпопулярнішим святковим дивом для дітей. На кожній перерві бібліотека наповнювалася веселим гомоном дітей. Писали листи святому Миколаю та діду Морозу, вирізали сніжинки та прикраси на ялинку, співали пісні, колядки та щедрівки, шукали книги та твори на святкову новорічну-різдвяну тематику. Чи не найбільше дітям сподобалося гадання на Андрія. В бібліотеці воно проходило по своєму. 
   Спочатку всі дістали 2 числа заздалегідь підготовлених бібліотекарем. Відкриваєш книгу на загаданій сторінці та читаєш рядок під номером який тобі дістався. Інколи діти настільки зацікавлювалися що не можливо було їх відправити на урок. Найактивнішими учасниками всіх заходів були Бовтько Кіра, Захарова Софія, Динь Романна, Власенко Юля та Сергій, Єржикевич  Женя   - поруч з яким завжди піднімається настрій та інші.






    А для того щоб книги  не сумували на канікулах діти обрали собі супутників щоб з користю провести святкові дні вдома. І нехай за вікном зовсім не новорічна погода та цікава книга і безмежна уява перенесе кожного у дивовижний світ казки та дива.


2 коментарі:

  1. Очень интиресный у Вас блог Ольга Федоровна. Очень понравились афоризмы со всего света. Продолжайте в том же направление.

    ВідповістиВидалити
  2. Красивая у Вас елочка. Вы очень творчиский человек. Хорошо что такие люди работают в наших школах.

    ВідповістиВидалити